KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13429253
nr 1342 9253
Jorgo Krallis
(f. 1937)
Färgetsning, Jorgo Krallis (f. 1937), Signerad, numrerad 159/180, "King Loui". Motivet: 34x46cm
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 24 augusti 2020
kl 18:28:26
350 kr
350 kr
350 kr (Budbetjänt)
400 kr
1.000 kr
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
Jorgo Krallis
Läs mer om Jorgo Krallis